2017-06-05 22:42

VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centras kartu su ištikimaisiais partneriais Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuru ir  VĮ „Panevėžio regiono keliai“ jau trečią kartą orgavizavo saugaus eismo konkursą “Saugus dviratininkas”.  Konkurso tikslas – mažinti skaudžių eismo įvykių skaičių, ypač tų, kuriose sužalojami pažeidžiamiausi eismo dalyviai dviratininkai bei pėstieji. Labai svarbu kuo anksčiau pradėti ugdyti drausmingus, saugius, atsakingus eismo dalyvius. Tai turi daryti ne tik policijos pareigūnai, pedagogai, bet ir tėvai. Bendras šeimos dalyvavimas saugaus eismo konkurse skatina dalyvius prisiminti pačias svarbiausias Kelių eismo taisykles, todėl konkursas skirtas šeimai.


Tėvo dienos išvakarėse, birželio 3 d., saulėtą šeštadienį,  gerokai prieš konkurso pradžią, į Panevėžio darbo rinkos mokymo centro autodromą, Panevėžyje, Stetiškių g. 1P, sugužėjo, suvažiavo šeimos. Vieni iš karto atvyko dviračiais, kiti juos atsivežė automobiliuose. Konkurse dalyvavo 15 komandų. Komandos buvo suskirstytos į tris grupes: I grupė - vienas iš tėvelų ir vaikas iki 7 metų; II grupė – vienas iš tėvelių ir vaikas 8 ir daugaiu metų bei III grupė – vienas iš tėvelių ir du vaikai.


Konkursas, kaip ir visada, prasidėjo teorinės užduoties atlikimu. Tėveliams bei mamoms teorinės užduotys buvo vienodos, vaikams, atsižvelgiant į jų amžių, užduotys buvo skirtingos. Kol buvo vertinamos teorinės užduotys, patys konkurso dalyviai išrinko puošniausią konkurso dviratį, kurio savininkė 5-metė Ugnė Januškevičiūtė. Šiais metais į konkursą buvo kviečiami atvykti originaliai puoštais dviračiais. Galima tik pasidžiaugti, kad dalyviai nestokojo išmonės ir jumoro puošiant savo dvirates transporto priemones.
Esant puikiam orui, praktinė užduotis buvo atliekama autodrome. Šis etapas pareikalavo ir gero fizinio pasirengimo. Trasoje dalyviams reikėjo įveikti įkalnę, saugiai nusileisti nuokalne, atlikti figūrinį važiavimą, pralįsti pro „palinkusią medžio šaką“, o finiše patikrinti rankos taiklumą, metant kamuolį į krepšį.Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad nugalėtojais tapo:


I grupėje: 


Kotryna (7 m.) ir tėtis  Darius Masilioniai;II grupėje: Arminas (8 m.) ir tėtis Andrius Krisiūnai;III grupėje: Severija (5 m.), Uršulė (8 m.) ir tėtis Rokas Šveikauskai. 


         


Puikias bei vertingas dovanas nugalėtojams bei visiems konkurso dalyviams įsteigė VĮ ,,Panevėžio regiono keliai“. Nugalėtojai ir kiti dalyviai apdovanoti naujais dviratininkų šalmais, dviratininko piršinėmis, dviračiui skirtais spidometrais, dviračio skambučiais ir kitomis atminimo dovanėlėmis.


VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centras tėveliams sudarė galimybę išbandyti  autodromo trasas su slidžiomis dangomis.


2017 metų saugaus eismo konkursas “Saugus dviratininkas” baigėsi, tačiau dalyviai neskubėjo skirstytis, bendravo, džiaugėsi vieni kitų pasiekimais. Atsisveikinome iki kitų metų.