Mokymo programa paskatino nesustoti tobulėti

„Esu Justina Skrupskytė, buvusi Panevėžio darbo rinkos mokymo centro mokinė. Floristo-gėlių pardavėjo mokymo programą baigiau 2018 m. balandį. Mokslai čia buvo tikrai įdomūs ir naudingi.
Susipažinau su įvairiausiomis gėlių rišimo, krepšelio pynimo technikomis, tobulinausi derindama spalvas gėlių kompozicijose, komponavau šiaudų sodus. Viena įdomiausių mokymo dalių – pasiruošimas šventėms – Kalėdoms, Šv. Valentino dienai, Velykoms. Kartu su specialybės mokytojomis Reda ir Danguole bei kitomis bendramokslėmis turėjome išskirtinę galimybę praktinius darbo įgūdžius tobulinti tarptautiniame renginyje Vilniaus miesto savivaldybėje. Čia vyko floristų darbų paroda-labdaros aukcionas „Women power“ tarptautinio moterų solidarumo dienos proga. Visos šios įgytos žinios galvoje užmezgė ne vieną verslo idėją, kurią tikiuosi realizuoti ateityje.
Mokymosi metu aktyviai įsitraukiau į mokymo įstaigos vykdomą projektinę veiklą, todėl džiaugiuosi, kad pasibaigus mokslams, bendradarbiavimas su mokymo centru nenutrūko. Kartu su kitais mokiniais 2018 m. liepą dalyvavome Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamo jaunimo verslumo skatinimo projekto ReforB seminare Klaipėdoje. Gruodžio mėnesį vykusioje Erasmus+ strateginio bendradarbiavimo programos projekto „VEriTage: integruotas Europos kultūrinis paveldas profesiniame mokyme“ grupinėje diskusijoje sprendėme, kaip galima įdomiau, patraukliau, šiuolaikiškiau pristatyti kultūrinį paveldą profesinio mokymo pamokų metu. Įstaiga suteikia galimybę mokytis ir dalintis patirtimi, todėl tikiu, kad ir ateityje šis ryšys nenutrūks.
Baigusi šią programą, nusprendžiau toliau tobulinti floristės įgūdžius ir save išbandyti kitose veiklos srityse. Šiuo metu dirbu Kupiškio jaunimo centre, suteikiančiame dideles kūrybos laisvės galimybės. Čia turiu puikias galimybes pritaikyti mokymo centre įgytas žinias bei dalintis jomis su vaikais. Manau, kad man tai sekasi visai neblogai – šiais metais mūsų sukurtos kalėdinės kompozicijos dalyvavo gražiausios miesto vitrinos konkurse.
Atrodytų, kad mažas miestas riboja galimybes, tačiau žinios ir noras tobulėti reikalingas visur. Vienas žymiausių Kupiškio miesto renginių - kūrybos ir meno festivalis „Stichijos“. Jo metu buvau pakviesta sukurti ir apipavidalinti vieną iš keturių stichijų scenų „Vanduo“.
Šiandien dirbu, tobulinu įgūdžius ir dalinuosi žiniomis. Esu įsitikinusi – šis bagažas gali būti pritaikomas įvairioje veikloje, o nuolat tobulintis  - būtina.“

– Justina Skrupsytė

Galerija