2014

Atidarytas transporto sektoriaus praktinio mokymo centras

2014 05 05

Balandžio 15 d. Panevėžio darbo rinkos mokymo centre atidaryta moderni transporto sektoriaus darbuotojų praktinio mokymo bazė. Šis transporto sektoriaus praktinio mokymo centras įkurtas daugiau nei 6 hektarų teritorijoje, apie pusę jos užima praktinio  vairavimo mokymo aikštelės.
Įrengtos dvi slidžios dirbtinės dangos trasos šiuo metu  vienintelės Lietuvoje. Jose galės mokytis ne tik lengvųjų automobilių, bet ir  krovininių automobilių, ir autobusų vairuotojai. Būsimi vairuotojai profesionalai galės įgyti reikalingų įgūdžių automobilius valdyti esant sudėtingoms situacijoms, o jau dirbantys – patobulinti žinias ir gebėjimus. Naujose trasose bus galima mokytis bet kuriuo metų laiku. Įrengta speciali nuokalnė (įkalnė) su „U“ formos posūkiu nuokalnės pabaigoje. Jos paviršius yra daugiau kaip 6% nuolydžio ir nuolat drėkinamas vandeniu. Taip sukuriama pati slidžiausia danga – šlapio ledo imitacija. Čia bus galima mokytis važiuoti, stabdyti važiuojant nuokalne, įveikti posūkį su slidžia danga, pradėti važiuoti įkalnėje. Aikštelėje įrengta ir horizontali stabdymo zona su dinaminė plokštė. Jos paviršius irgi nuolat drėkinamas vandeniu, kad susidarytų slidi danga. Be to, čia įrengtos vandens kliūtys (fontanai), kurios  sukuria kompaktišką iki 2 m aukščio vandens sieną. Vairuotojai šioje zonoje gali atlikti įvairius stabdymo pratimus, esant įvairiems transporto priemonės greičiams, taip pat suvokti transporto priemonės greičio įtaką stabdymui ir transporto priemonės valdymui esant įvairioms kliūtims, skirtingai kelio dangai.
Čia įrengta puiki krautuvų vairuotojų mokymo bazė, kurioje įkurtas mokomasis sandėlis su įvairių krovinių pavyzdžiais, krovos rampa.