Naujienos

Baigėsi konkursas "Saugiausias Panevėžio apskrities vairuotojas"

2017 10 15

Baigėsi jau šeštąjį kartą organizuotas saugaus eismo konkursas „Saugiausias Panevėžio apskrities vairuotojas“. Jį kaip visada surengė VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centras, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnyba ir  VĮ „Panevėžio regiono keliai“. Beje, konkurse dalyvauti galėjo asmenys įgiję teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones. Konkursas startavo rugpjūčio mėnesį. 1-ąjame etape konkurso dalyviai turėjo atlikti teorinę užduotį.

Vadovaujantis konkurso nuostatais, geriausiai atlikę teorines užduotis 19 vairuotojų, t. tarpe ir 3 moterys, rugsėjo 30 dieną atvyko į finalinį etapą, kuris vyko Panevėžio darbo rinkos mokymo centro autodrome. Finaliniame etape dalyviai irgi atliko teorinę užduotį, kurios atlikimui buvo skirtos tik 8 minutės.

Po to reikėjo įveikti gana sudėtingą praktinio vairavimo trasą. Šią rungtį tradiciškai parengė Panevėžio darbo rinkos mokymo centro darbuotojai:  praktinio mokymo vadovas Vytautas Šakėnas ir vairuotojų mokytojas Kęstutis Pukas, kuris šių metų Geriausio Lietuvos vairuotojo konkurse užėmė II vietą. Atlikti praktinei užduočiai buvo skirti net du automobiliai: „Ford Fokus“  ir „Toyota Hilux“ su automatine pavara. Pastarąjį automobilį varžyboms pateikė  UAB „Auresa“.

Vairuotojai turėjo įveikti daugybę „gyvatukų“ (ir važiuojant į „slidų“ kalną ir leidžiantis nuo jo), įvažiavus į garažą apsisukti ir išvažiuoti iš jo, nepaliečiant kūgių bei gairelių, pravažiuoti pro daugybę vartų, kuriuos pastebėti trukdė vandens fontanai. Sugrįžus prie starto linijos, reikėjo persėsti į „Toyota Hilux“ automobilį ir vėl įveikti daugybę figūrų. Važiuojant šiuo automobiliu reikėjo atlikti dar vieną užduotį: atsiliepti telefonu (naudojantis laisvų rankų įranga) ir atsakyti į keletą teisėjų pateiktų klausimų. Beveik visiems vairuotojas tai sukėlė šiokių tokių nepatogumų – pokalbio metu vieni dalyviai šiek tiek lėčiau pradėjo važiuoti, kiti kliudė gaireles ar kūgius. Visi dar kartą įsitikino, kad naudojantis mobiliuoju telefonu, vairuoti yra sudėtingiau.

Susumavus konkurso rezultatus paaiškėjo, kad nugalėtoju tapo Justas Čeknys. Jam be diplomo įteiktas ir VĮ „Panevėžio regiono keliai“ įsteigtas vertingas prizas – 300 eurų čekis įsigyti padangų komplektą. II vietą laimėjo Mindaugas Valatkevičius – jam įteikta „Kercher“ plovimo įranga ir diplomas. III vietą užėmė Virginijus Kaušakys. Jam – diplomas ir išmanusis laikrodis-telefonas.

Saugiausiai Panevėžio apskrities vairuotojai Rūtai Nedzelskienei įteiktas dailus, moteriškas išmanusis laikrodis ir diplomas. Antrąją vietą moterų tarpe užėmė konkurso naujokė Agnė Martušauskaitė.