Naujienos

Konkursas "Saugus dviratininkas"

2018 06 02

Nors savaitgalį Panevėžyje vyko daugybė renginių, tačiau į saugaus eismo konkursą “Saugus dviratininkas” sugužėjo ištikimiausios komandos. Konkurso tikslas – mažinti skaudžių eismo įvykių skaičių, ypač tų, kuriuose sužalojami pažeidžiamiausi eismo dalyviai – dviratininkai bei pėstieji. Labai svarbu kuo anksčiau pradėti ugdyti drausmingus, saugius, atsakingus eismo dalyvius. O kas, jei ne tėvai daro didžiausią įtaką mažajam eismo dalyviui. Bendras šeimos dalyvavimas saugaus eismo konkurse skatina visus šeimos narius prisiminti pačias svarbiausias Kelių eismo taisykles.

Birželio 2 d. į VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centro autodromą šeimos atvyko dviračiais, kai kas juos atsivežė transporto priemonėse. Džiugu, kad atvyko ir komandas palaikantys kiti šeimos nariai. Komandas sudarė vienas iš tėvelių ir vienas  arba du vaikai. Komandos buvo suskirstytos į 4 vaikų amžiaus grupes.      

Pirmiausia susirinkusius dalyvius klasėje pasveikino ir trumpai priminė pačias svarbiausias Kelių eismo taisykles Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos vyresnioji specialistė Danguolė Urbonienė. Šį kartą teorinė dalis, testas, buvo bendras visai dalyvaujančiai komandai. Dalyviai atvyko turėdami pakankamai didelį saugaus eismo žinių bagažą, bet klaidų neišvengė. Išsiaiškinę klausimus, kuriuose klydo, vedini VšĮ Panevėžio darbo rinkos centro darbuotojų nestokojančių išradingumo sudarant praktines užduotis Vytauto Šakėno ir Kęstučio Puko, pajudėjo praktinės užduoties link.               

Toliau - startas, įjungiamas chronometras. Komandos jauniausieji nariai, lydimi suaugusiųjų, pajuda nuo starto linijos. Įveikus praktinę užduotį vaikams, toliau gebėjimą valdyti dviratį demonstruoja mamytė arba tėvelis. Paskutiniam komandos nariui atlikus užduotį stabdomas laikas, skaičiuojamos baudos sekundės už klaidas. Kamuoliuko metimo į taikinį taiklumo rungtyje buvo galima laiką pasigerinti.              

Kol buvo skaičiuojami rezultatai, rašomi diplomai nugalėtojams bei padėkos kitiems dalyviams, suaugusiųjų laukė VšĮ Panevėžio darbo rinkos centro darbuotojų paruošta trasa. Dalyvis, turėdamas autodromo planą, važiuodamas nustatyta trasa, turėjo rasti paslėptą staigmeną ir grįžęs į finišą teisėjui pasakyti siurprizo pavadinimą. Pastabiausiai mamytei ir atidžiausiam  tėveliui už greičiausiai atliktą užduotį dovanas įteikė vairuotojų praktinio mokymo vadovas Vytautas Šakėnas.              

Lietuvos šimtmečiui pažymėti, į konkursą dalyviai buvo kviečiami atvykti papuošę savo transporto priemones.                      

Ir štai skelbiami nugalėtojai:               

Grupėje vienas vaikas iki 6 m. ir tėtis (mama) nugalėjo Igno ir tėčio Kosto komanda. Grupėje vienas vaikas vyresnis nei 6 m. ir tėtis (mama) nugalėjo Deividas 9 m. ir tėtis Karolis.  Grupėje vienas vaikas iki 6 m., kitas vaikas iki 14 m. ir tėtis (mama) nugalėjo Severija 6 m., Uršulė 9 m. ir tėtis Rokas.  Grupėje abu vaikai vyresni nei 6 m. ir tėtis (mama) nugalėjo Dominykas 9 m.,  Rokas 13 m. ir mama Agnė.

Nepamirštas ir jauniausias dalyvis dar 4 metų neturintis Gintaras, kuris kartu su mama Simona ir vyriausia 14-mete sesute Agota kaip lygus su visais įveikė važiavimo trasą. Diplomą ir įsteigtas jauniausiojo dalyvio prizą jam įteikė policijos pareigūnė D. Urbonienė.       

Dovanas nugalėtojams bei paguodos prizus likusiems konkurso dalyviams įsteigė Panevėžio apskrities VPK ir Lietuvos automobilių kelių direkcija.              

Nugalėtojams diplomus ir kitiems dalyviams padėkas pasirašė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Egidijus Lapinskas ir VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centro direktorius Valentinas Masilionis.                

Kaip ir kiekvienas renginys taip ir šis, saugaus eismo konkursas “Saugus dviratininkas” baigėsi, tačiau dalyviai neskubėjo skirstytis, dėkojo už gerą ir labai reikalingą renginį.

Dėkojame visoms komandoms už dalyvavimą!