Naujienos

Praktinio seminaro „Realizuok save versle“ akimirkos

2021 05 25


Panevėžio regione įgyvendinamas projektas „Metas imtis verslo!”, skirtas įkvėpti žmones pradėti verslus. Viena iš projekte numatytų paveikių ir verslo pradėjimą skatinančių sričių yra teigiamos gerosios patirties pasidalinimas. Esami verslininkai, jau perėję idėjos kūrimo, verslo planavimo ir kitus etapus, savo patirtimi dalindamiesi su tais, kurie dar tik svarsto pradėti šį kelią – geriausias ir tikriausias pavyzdys. Svarbu paminėti, kad neretai žmonės susiduria su įvairiomis baimėmis, dvejonėmis, todėl, kitų, jau praėjusių šį kelią, pavyzdys yra stimulas įveikti iššūkius ir pradėti dirbti savo versle.

2021 m. gegužės 19 d. vykusiame projekto renginyje „Realizuok save versle“ dalyvavo 47 verslo kūrimu besidomintieji iš Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos, taip pat kiekvienos šalies verslininkai, pristatę verslo idėją, kurią norėtų plėtoti bei verslo srities ekspertai. Dėl COVID-19 situacijos susitikimą su kitų šalių dalyviais teko keisti, todėl Lietuvoje vykusiame renginyje dalyviai išlaikant nustatytus atstumus bendravo gyvai, o su renginio dalyviais iš kitų šalių bendrauta nuotoliniu būdu.

Buvo pristatytos 3 verslo idėjos iš Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos. Latviai pristatė mėtų ūkį, kuriame ne tik auginamos 30 rūšių mėtos, gaminamas mėtinis sirupas, mėtiniai saldainiai, bet vedamos ir  edukacijos apie naudingas šio augalo savybes bei mėtinio muilo gamybą. Lietuvės verslininkės  Elena Stainienė ir Miglė Ramonienė pristatė bendruomenės įkurtą verslą – termomasažinių lovų su nefrito akmenimis nuomą. Moterys papasakojo apie pačios idėjos gimimo pradžią, apie verslo vystymo įdomybes ir planus ateičiai. Pristatymas taip sudomino dalyvius, jog visiems klausimams atsakyti nebeliko laiko, diskusija pratęsta antroje renginio dalyje. Baltarusijos verslininkai pažymėjo, jog dabartiniu metu ypatingai svarbu rūpintis ekologija, atliekų perdirbimu ir žemės našumo didinimu. Jų verslas – sliekų auginimas ir pardavimas. Buvo pristatyta sliekų ūkio veikla, papasakota apie sliekų naudingumą perdirbant atliekas ir kuriant humusą, kuris vėliau panaudojamas ūkiuose dirvožemiui gerinti.

Antroje renginio dalyje buvo dirbama gyvai. Renginio dalyviai bendravo su savo šalies verslininkais, pristačiusiais verslo idėją pirmoje dalyje, aptarė kitų šalių pristatytas verslo idėjas. Trumpai priminus verslo plano dalis, renginio dalyviai išdiskutavo galimas plėtros ir verslo vystymo kryptis visų trijų valstybių idėjoms.

Trečioje renginio dalyje naudotas „Pasaulio kavinės“ metodas. Dirbant šiuo metodu, dalyviai susiskirsto į komandas, išsirenka kapitoną. Per nustatytą laiką (šiuo atveju – 6 minutes) kiekviena komanda dirba su skirtingos šalies verslo idėja, aptaria plėtros siūlymus detaliai, surašo į ką reikėtų atkreipti dėmesį įgyvendinant idėją. Pasibaigus nustatytam laikui, prie stalo lieka kapitonai, o komandos juda prie kitų stalų, ir dirba ties kitomis idėjomis. Po 3 pasikeitimų komandos grįžo prie savo stalų ir parengė pristatymus, kuriais ketvirtoje renginio dalyje nuotoliniu būdu dalinosi su renginio dalyviais iš kitų šalių bei idėjas pristačiusiais verslininkais. Pastarieji labai įdėmiai klausėsi siūlymų, buvo ir filmuojančių dalyvių pristatymus. Verslininkai dėkojo dalyviams už gausų idėjų generavimą, o kai kurios jų itin patikusios.

Pasibaigus verslų plėtros idėjų pristatymas, išklausyta ekspertų nuomonė, pateikti siūlymai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį vystant verslą, kokios galimos plėtros perspektyvos. Ekspertai skatino apmąstyti ne tik plėtros galimybes, bet ir galimus veiklos scenarijus nepavykus pirminiam sumanymui. Dalyviai džiaugėsi išbandę naujus komandinio darbo metodus, prisimintas rusų kalbos žinias.

Organizatoriai džiaugiasi teigiamais renginio dalyvių atsiliepimais, prašymais „daugiau tokių renginių“, ir dėkoja visiems, buvusiems kartu.

Panevėžio darbo rinkos mokymo centras projektą „Metas imtis verslo“ įgyvendina pagal 2014-2020 metų Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą. Projektą finansuoja Europos Sąjunga. Europos Sąjunga projektui skiria 187 209,67 eurų finansavimą.