Naujienos

Mokymai „Daržovių panaudojimas saldžiuose patiekaluose“

2021 10 13

Panevėžio darbo rinkos mokymo centro Viešbučių ir restoranų sektorinis praktinio mokymo centras įgyvendino Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamą projektą  „Daržovių panaudojimas saldžiuose patiekaluose“. Mokymai buvo organizuojami:

  • Rugsėjo 22 d. mokymuose dalyvavo Panevėžio miesto vaikų lopšelių-darželių darbuotojai, atsakingi už vaikų maitinimą.
  • Spalio 6 d. mokymuose dalyvavo Panevėžio miesto bendrojo ugdymo mokyklose maitinimo paslaugas teikiančių įmonių darbuotojai.
  • Spalio 13 d. mokymuose dalyvavo Panevėžio miesto bendrojo ugdymo mokyklų technologijų mokytojai ir Panevėžio miesto gyventojai.

Mokymų tikslas buvo suteikti aktualių žinių apie daržovių panaudojimą gaminant saldžiuosius patiekalus bei formuojant patiekalų asortimentą vaikų mityboje.

Mokymų dalyviai diskutavo kodėl sveika valgyti daržoves, kokias daržoves labiausiai mėgsta vaikai ir kokie saldieji patiekalai gaminami iš daržovių. Vėliau profesijos mokytoja demonstravo saldžiųjų patiekalų iš daržovių gaminimo technologijas, mokymo dalyviai stebėjo ir aiškinosi gaminimo subtilybes. Mokymų pabaigoje dalyviai vertino patiekalų kokybę, diskutavo apie daržovių reikšmę patiekalo skoniui, maistinei vertei, išvaizdai, aromatui. Taip pat buvo diskutuojama kaip gautą informaciją bus galima praktiškai pritaikyti savo darbinėje veikloje.