Sėkmės istorijos

Dalinamės sėkmės istorijomis žmonių, kurie dalyvavo profesinės reabilitacijos programoje, ją sėkmingai baigė ir dirba pagal įgytą kvalifikaciją.
 
2020 m.
 
„Dirbu floriste jau penktas mėnuo. Visada patiko gėlės, jomis rūpintis. Baigiau floristo-gėlių pardavėjo kvalifikaciją per profesinės reabilitacijos programą. Labai džiaugiuosi tuo. Į šią programą atvykau „nurašiusi“ save. Kaip tik pirmą kartą nustatytas neįgalumas užtraukė nežinomybę, o kas bus toliau. Ar rasiu darbą, ar būsiu dar naudinga visuomenei? O dabar, kai dirbu savo svajonių darbą, noriu visus neapsisprendusius, padrąsinti: nebijokit, nepasiduokit ligai, neužsisėdėkit namie. Ieškokit, kas Jums patinka, stipriai užsinorėkit ir pirmyn į pilnavertį gyvenimą!“ D. B.
 
2019 m.
 
„Profesinės reabilitacijos metu mokiausi pagal neformalią autotransporto priemonių salonų priežiūros mokymo programą. Ją pasirinkau, nes turėjau tokios darbo patirties. Baigęs profesinė reabilitaciją, praturtėjęs teorinėmis žiniomis ir praktiniais įgūdžiais, grįžau dirbti man patinkančio darbo. Kol kas kitokio darbo ir nenorėčiau. Ačiū, mokymo centrui už man suteiktas kompetencijas.“ R. Z.

 „Užimtumo tarnybos specialistė pasiūlė dalyvauti profesinėje reabilitacijoje pagal krautuvų vairuotojo programą. Visiškai nieko nežinojau apie profesinę reabilitaciją, kokios tai paslaugos. Sužinojęs, kad tai ne tik mokymas pagal krautuvų vairuotojo mokymo programą, labai nustebau. Šios paslaugos viršijo mano lūkesčius... Nesitikėjau, kad dalyvavimas profesinėje reabilitacijoje gali pakeisti mano gyvenimą 180° kampu. Po atkaklių darbo paieškos savaičių įsidarbinau krautuvų vairuotoju didelėje įmonėje Panevėžyje. Niekada net nesapnavau, kad galėčiau pasilikti gyventi Panevėžyje.“ R. U.

„Man labai padėjo socialinės darbuotojos nuorodos, kur ir kaip ieškoti laisvų darbo vietų. Ji nukreipė mane į kelias gėlių parduotuves ir vienoje iš jų, aš buvau reikalinga, aš pasilikau dirbti. Profesinės reabilitacijos metu baigiau floristo-gėlių pardavėjo mokymo programą.“ V. B.

 „Jau beveik pusę metu dirbu pardavėja. Prekybos centre įsidarbinau baigusi profesinę reabilitaciją pagal prekybinės salės darbuotojo mokymo programą. Esu patenkinta savo darbo vieta ir savo kolegomis. Nors pati darbo paieška buvo labai sunki. Bent trys darbdaviai mano jėgomis nepatikėjo, mat turiu neįgalumą. Dabar galiu pasakyti, kad svarbiausia išmokti save pristatyti darbdaviui, akcentuojant, ką aš galiu ir neabejotinai tinkamai atliksiu, bei kokie yra mano negalios apribojimai.“ I. M.

„Profesinės reabilitacijos metu mokiausi pagal valytojo mokymo programą. Labai džiaugiuosi, kad šių paslaugų metu ne tik įgijau teorinių žinių, praktinių įgūdžių pagal mokymo programą, bet ir galėjau tobulėti kaip būsima valytoja specialistų (psichologės, kineziterapeutės, socialinės darbuotojos) pagalba. Ačiū.“ N. J.

„C, CE kategorijų transporto priemonių vairuotoju mokiausi dalyvaudamas profesinėje reabilitacijoje. Visada svajojau dirbti vairuotoju, o dabar namo svajonė išsipildė. Ačiū, mokymo centrui.“ L. D.

„Po sunkios darbo paieškos radau man tinkantį ir patinkantį pardavėjos darbą. Džiaugiuosi, kad profesinės reabilitacijos metu išmokau naudotis kasos aparatu, tai man labai pravertė ieškantis darbo. Ačiū profesinės reabilitacijos specialistams už motyvacijos palaikymą.“ I. Č.

„Noriu padėkoti už kokybiškai ir puikiai suteiktas profesinės reabilitacijos paslaugas jūsų mokymo centre. Kreipiausi pas jus po darbo sutarties nutraukimo darbdavio iniciatyva. Jaučiausi blogai, neapleido mintis, kad kitam darbdaviui netiksiu dėl amžiaus. Be to, mokslus baigiau dar tada, kai nebuvo mokoma skaitmeninių technologijų. Dirbdama pati mokiausi kiek sugebėjau ir kiek reikalavo darbas. Darbo stažas buvo 34 metai, bet pasirodo darbdaviams nereikia stažo. Pas jus mokiausi, tobulėjau, įgavau pasitikėjimo savimi, išaugo savivertė. Drąsiai pradėjau žiūrėti į priekį, planuoti ateitį. Pasitaisė sveikata, nes ne tik mokiausi, dar ir turėjau puikų laiką sportuojant ir konsultuojantis su specialistais. Dėkoju jūsų centrui, šiuo metu dirbu, esu reikalinga visuomenei. Svarbiausia tai, kad senstanti Lietuva turi prisitaikyti ir nenurašyti vyresnio amžiaus specialistų. Suteikti žinių, pamokyti, ko jie nebuvo mokyti.“ R. Z.

 „Ačiū už padrąsinimus, tai man suteikė stiprybės pradedant dirbti man visiškai naujoje darbo srityje.“ L.N.

 „Ačiū, kad padėjote susirasti man tinkamą darbą.“ Ž.Č.

„Į profesinės reabilitacijos programą atėjau be didelio susidomėjimo, o baigiau programą – su noru eiti dirbti ir užsidirbti. Mano karjera dabar tik prasideda, turiu planų, ką veiksiu ateinančius dvejus metus ir kur tą patirtį vėliau panaudosiu.“ D. Š.

„Labai patiko mokytis, dar norėčiau ko nors šioje mokykloje mokytis. Bet tai vėliau, jeigu prireiks, dabar svarbiausia susirasti darbą.“ L. D.

„Psichologės užsiėmimai padavė didžiausią įtaką, dalyvaujant profesinėje reabilitacijoje. Mano gyvenimas pasisuko geresne linkme. Čia šaunus kolektyvas, profesionalūs specialistai bei mokytojai, kurie atliepia individualius neįgaliųjų poreikius, toleruoja negalios apribojimus. Rekomenduoju.“ V. L.